Poniedziałek - Piątek

8:00 - 17:00

ul. Krzywa 1A

26 - 200 Końskie

+48 505 454 515

maxikold.services@gmail.com

Rekuperacja/Wentylacja

Rekuperacja/Wentylacja

Wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła – inaczej rekuperacja – to obowiązkowe wyposażenie nowoczesnego i energooszczędnego domu. Ideą powołania do życia tego rozwiązania jest redukcja zużycia energii przez budynek. Tradycyjna wentylacja grawitacyjna nie dość, że działa „jak chce” w zależności od warunków pogodowych i obejmuje swym zasięgiem tylko nieliczne pomieszczenia (łazienki i kuchnie), to przyczynia się do największych strat ciepła, które mogą zaistnieć w nowoczesnym budynku. Szacuje się, że prawidłowo działająca wentylacja grawitacyjna generuje 30-50% całkowitych kosztów ogrzewania domu – to więcej niż w przypadku ścian, dachu czy okien!
Rekuperacja pozwala wprowadzić duże oszczędności na ogrzewaniu, co skutkuje relatywnie krótkim okresem zwrotu nakładów inwestycyjnych. Ponadto zapewnia optymalny komfort w pomieszczeniach, chroni przed nadmierną wilgotnością i zapobiega rozwojowi grzybów i pleśni.
Ciekawostka:
Czy wiesz, że brak odpowiedniej wentylacji w sypialni przyczynia się do powstania dużego stężenia dwutlenku węgla z wydychanego powietrza, co w konsekwencji prowadzi do pogorszenia wydajności umysłu w ciągu dnia nawet o 20%!
Rekuperacja to świeże powietrze i brak owadów w domu przez cały rok.

Zapraszamy do kontaktu telefonicznego pod numerem +48 505 454 515

rekupera